Sarajevo razbilo Tuzla City na Koševu

Sarajevo Tuzla City
FK Sarajevo

U prvom susretu 15. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine nogometaši Sarajeva svladali su Tuzla City s uvjerljivih 6:2.

Furiozan početak utakmice gledali smo večeras na Koševu. Sarajevo je povelo u 19. minuti kada je na asistenciju Julardžije pogodio Čataković.

No, slavlje domaćih nije dugo trajalo. Đorđe Pantelić je u 22. minuti vratio stvari na početak nakon što ga je samog ostavila obrana domaćih.

Na novi pogodak čekali smo samo minutu. Ponovno je asistirao Julardžija, a ovaj put mrežu je zatresao Mustafić.

Isti igrač strijelac je bio i u 26. minuti i pogodio za 3:1 pored danas loše obrane gostiju.

Do kraja poluvremena vidjeli smo još jedan pogodak u mreži Tuzlaka, a za njega se pobrinuo Čataković u 36. minuti.

Na prvi pogodak u nastavku čekali smo do 63. minute. Sve je sjajno napravio Ajdin Hasić, prošetao se kroz obranu gostiju i matirao Fejzića.

U 82. minuti svoj prvi pogodak od povratka u Sarajevo postigao je Nemanja Anđušić.

Konačnih 6:2 postavio je Garčević u 86. minuti utakmice.