FOTO/VIDEO  Posušje u susjedskom derbiju svladalo Široki Brijeg

Posušje Široki Brijeg
HŠK Posušje

U susjedskom derbiju 23. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, nogometaši HŠK Posušje svladali su Široki Brijeg minimalnim rezultatom 1:0. Pogodak odlike postigao je mladi Leonardo Petrović u 23. minuti.

Prvu priliku na utakmici imali su domaći. Lučić je pucao glavom, a Bender dobro brani njegov udarac.

U 22. minuti velika prilika za Široki. Silovito je iz slobodnog udarca pucao Mihael Kuprešak, no njegov udarac zaustavila je vratnica. Nakon toga uslijedila je kontra Posušja iz koje Petrović pogađa za vodstvo domaćih.

Na odmor se otišlo rezultatom 1:0.

Nije ovo bila utakmica koja je obilovala s puno prilika. Na prvu u nastavku čekali smo do 64. minute. Boban je uposlio Rozića, no njegov udarac blokirala je obrana Širokog Brijega.

Tri minute kasnije velika prigoda za Posušje. Pogodio je vratnicu Rozić.

U 73. minuti pokušao je Bagarić iz slobodnog udarca, no siguran je bio vratar Posušja Galić.

Do kraja utakmice nismo vidjeli puno toga i Posušje je uspjelo sačuvati prednost iz 23. minute i osvojiti svoj 33 bod.