PAO JE I LEOTAR Velež upisao nova tri boda

FK Velež i FK Leotar 2023
Klix

Nogometaši Veleža bez ikakvih problema savladali su Leotar rezultatom 2:0 i tako nastavili s napretkom na ljestvici Premijer lige Bosne i Hercegovine. Danas je na stadionu 'Rođeni' upisana treća uzastopna pobjeda u svim natjecanjima, dovoljna za skok s petog na treće mjesto ljestvice, piše Klix.

Na startu utakmice solidno je djelovao Leotar i činilo se da Trebinjci mogu iznenaditi Mostarce. No, kontrola igre trajala je tek desetak minuta, a onda su se 'Rođeni' razigrali.

Imao je domaći tim dobru priliku preko Tarika Šikala u 14. minuti, a onda je tri minute kasnije Velež i poveo. Edo Vehabović je pogodio nakon odlične akcije, a asistenciju je upisao sve bolji Šikalo.

Dobru priliku je propustio i Nermin Haskić u 63. minuti, ali se iskupio samo šest minuta kasnije nakon što je sam sebi stvorio prostor za udarac i pogodio.