VIDEO  MA BRAVO MAJSTORE Debi iz snova Jakova Medića za Ajax

Jakov Medić
AFC Ajax

Hrvatski nogometaš Jakov Medić koji je prije nekoliko dana potpisao za slavni Ajax, večeras je imao debi iz snova.

Ajax je na otvaranju nove sezone na domaćem terenu slavio protiv Heraclesa rezultatom 4:1.

No, nije sve dobro krenulo po domaću momčad. Poveli su gosti u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena kada je mrežu Ajaxa pogodio Engels.

I kada se očekivalo da će Heracles na odmor otići s prednošću, u posljednjim trenutcima sudačke nadoknade, koja je trajala osam minuta, Jakov Medić postiže spektakularan pogodak.

Pritisnuo je Ajax goste, a Medić je raspalio s više od trideset metara i loptu poslao u same rašlje vratara Brouwera. Nakon pogotka i sam Medić se uhvatio za glavu.

U drugom poluvremenu Ajax je potpuno dominirao. Najprije je u 75. minuti na asistenciju Tahirovića pogodio Kuduz, da bi deset minuta kasnije na 3:1 povisio Bergwijn. Isti igrač potvrdio je pobjedu Ajaxa u 96. minuti svojim drugim pogotkom za konačnih 4:1.

Kažimo kako je 24-godišnji Medić rođen u Zagrebu, dok je njegov otac Andro iz Čitluka, točnije iz sela Donji Hamzići gdje se nalazi njegova obiteljska kuća.