FOTO  Borac nastavio pobjednički niz, svladao i Posušje na Mokrom Docu

HŠK Posušje Borac
HŠK Posušje

U prvom susretu 18. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine nogometaši Borca nastavili su svoj niz nepobjedivosti svladavši HŠK Posušje na Mokrom Docu rezultatom 0:2. Tri nova boda momčadi Vinka Marinovića donijeli su Alen Jurilj i Zoran Kvržić.

Na samom početku utakmice gosti su šokirali Mokri Dolac. Igrala se 5. minuta kada je Blagajić vratio povratnu loptu za Jurilja, a ovaj pogađa za vodstvo Borca.

U 20. minuti Borac je mogao i do 0:2. Pucao je dobro Fićović, ali Galić dobrom intervencijom brani njegov udarac.

Dvije minute kasnije prilika za Posušje. Nakon ubačaja iz kuta u dobroj prilici je bio Lučić, no nije najbolje reagirao i prilika domaćih otišla je u nepovrat.

U 27. minuti pokušao je Eric iz daljine, no njegov udarac odlazi preko vrata Borca.

U 30. minuti u novoj prilici je bio Jurilj, ali je Posušje spasio loš teren koji nije dozvolio Jurilju da uputi udarac.

Dvije minute kasnije zbog ozljede je teren morao napustiti vratar domaćih Galić, a na vrata je stao Franko Kolić.

U nastavku prvi prijete domaći. Pucao je Kamenar u 48. minuti, ali neprecizno. U 62. minuti ponovno je svoj udarac isprobao kod domaći Eric, no ni ovaj put nije bio precizan.

Tri minute kasnije u prilici je na drugoj strani bio Blagajić koji je pucao s nekih 15-ak metara preko vrata Kolića.

U 68. minuti Lukić je propustio veliku priliku za Borac. Izašao je sam pred Kolića, ali je pucao preko vrata.

No, u 74. minuti Borac dolazi do novog pogotka. Sve je odlično napravio Lukić i asistirao za Kvržića koji pogađa mrežu Posušja.

Pokušao je u 81. minuti za Posušje Bruno Jenjić, a Stjepanović to sigurno hvata. Do kraja utakmice vidjeli smo još pokušaj Frane Maglice, no Posušje večeras nije uspjelo pogoditi mrežu gostiju.

Ovim ishodom Borac nastavio svoj niz nepobjedivosti i učvrstio se na prvom mjestu s 45 bodova, dok je Posušje na sedmom mjestu s 20 osvojenih bodova.