17. KOLO Posušje uzelo bod protiv Igmana, Leotar ispratio Tuzla City sa četiri gola

Igman i Posušje 2022
sportsport

Nogometaši Leotara pobijedili su Tuzla City rezultatom 4:0 u okviru 17. kola m.tel Premijer lige i pobjegli su iz zone ispadanja.

Trebinjci su odigrali najbolju utakmicu sezone i pitanje pobjednika riješili su faktički za pola sata. Uzelac je načeo mrežu gostiju već u 2. minuti za 1:0, a onda su Karić u 26. i Gregoriev u 31. minuti dokrajčili goste, piše Klix.

U nastavku je Leotar postigao još jedan gol, a strijelac je bio Čavić u 51. minuti za konačnih 4:0.

Trebinjci će u narednom kolu dočekati banjalučki Borac, dok je Tuzla City domaćin Zrinjskom.

U drugom susretu igranom u istom terminu, nogometaši Igmana i Posušja odigrali su meč bez golova (0:0).

Ova utakmica bila je od velikog značaja za oba tima, a čini se da je Igman više bio pod imperativom pobjede kako bi pobjegao iz donjeg dijela ljestvice i sigurno je da na kraju igrači Posušja mogu biti zadovoljni s osvojenim bodom, navodi sportsport.