VIDEO  Najbolja bh. skijašica pala pred kraj utrke i nije stigla do cilja

Elvedina Muzaferija

Bh. skijašica Elvedina Muzaferija je danas imala priliku napraviti veliki rezultat na završnom superveleslalomu sezone, no pala je pri vodstvu na stazi.

Muzaferija je na prvom prolazu imala 15 stotinki prednosti nad liderkom Ester Ledeckom, no samo dvije kapije poslije izgubila je ravnotežu i pala, te nije završila utrku.

Na sreću naše najbolje skijašice, odmah je ustala, što znači da nije ozlijeđena, a vidjet ćemo je sutra u posljednjem ovosezonskom nastupu u Svjetskom kupu, kada je u 11.15 sati na rasporedu finalni spust.

Ledecka je, inače, danas slavila, a Lara Gut-Behrami osvojila je Mali kristalni globus u superveleslalomu sa sedmim mjestom. Gut-Behrami već je ranije osvojila Veliki kristalni globus za najbolju svjetsku skijašicu.