POBJEDE CLIPPERSA I KNICKSA Bogdanović i Zubac odigrali odlične partije

Bojan Bogdanović
John Jones

Hrvatski košarkaš Ivica Zubac upisao je novi double-double u pobjedi Los Angeles Clippersa protiv Cleveland Cavaliersa 120:118. Zubac je za 27 minuta na parketu Crypto.com Arene ubacio 14 koševa uz šut iz igre 7/10 te dodao 11 skokova, jednu asistenciju i tri izgubljene lopte.

Junak susreta bio je Paul George, koji je čak 23 od svojih 39 koševa postigao u posljednjoj četvrtini. Clippersi su stigli do slavlja premda su morali nadoknaditi zaostatak od 26 poena za treću najveću povratničku pobjedu u povijesti franšize. "Ove situacije nisu idealne, ali lijepo je kada se suočimo s ovim izazovima. Drugo poluvrijeme je bilo posebno, 'iskopali' smo pobjedu", rekao je George za ESPN.

"Mislim da je presudila volja za pobjedom", dodao je. Bio je to susret u kojem su gosti vodili veći dio utakmice. Na startu drugog poluvremena imali su 21 razlike (80-59). Clippersi su se vratili u život serijom 18-3, 1:15 prije kraja utakmice su uspjeli izjednačiti (115:115), a 46 sekundi prije kraja susreta i povesti 118:115.

Slavili i Knicksi

Nakon što su gosti izjednačili na 118:118, Paul George je sedam sekundi prije kraja zabio za 120:118, a potom u idućem napadu blokirao Dariusa Garlanda za 50. pobjedu Clippersa ove sezone, s kojom drže četvrto mjesto na Zapadu, dok su Cavsi peti na Istoku sa skorom 46:33.

George je na koncu zaključio susret s 39 koševa, 11 skokova i sedam asistencija. James Harden je dodao 22 koša, a Terence Mann 14 koševa. Kod Cavsa su najefikasniji bili Garland s 28 koševa i osam asistencija, Evan Mobley s 20 koševa i šest skokova te Max Strus s 20 koševa i devet asistencija.

"Imali smo veliku priliku, ali u drugom poluvremenu se nismo uspijevali izboriti za prave šuteve", rekao je trener Cavsa JB Bickerstaff. Uspješni su bili i New York Knicksi, koji su na gostovanju porazili Milwaukee Buckse 122:109.

Knicksi četvrti na Istoku

I u ovom susretu smo vidjeli obrat. Bucksi su u trećoj četvrtini imali deset razlike (66:56), međutim gosti su do kraja četvrtine okrenuli rezultat u svoju korist (89-85), a potom u posljednjoj dionici pobjegli na +16. Na koncu je završilo 122:109.

Goste je do pobjede predvodio Jalen Brunson s 43 koša, šest skokova i osam asistencija. Brunson je tako još jednom briljirao u susretu s Bucksima, protiv kojih ove sezone u pet susreta ima prosjek od 37.2 koša.

"Ne znam, lopta protiv njih lakše prolazi kroz obruč", kazao je sa smiješkom. Donte DiVincenzo je dodao 26 koševa, dok je Bojan Bogdanović za Knickse igrao 17 minuta postigavši 15 koševa uz šut 6-9 iz igre, pri čemu je trice gađao 1-1. Kod Bucksa, koji su upisali četvrti uzastopni poraz, najefikasniji su bili Giannis Antetokounmpo s 28 koševa, 15 skokova i osam asistencija, Bobby Portis s 24 koša te Damian Lillard s 23 koša i šest asistencija. Bucksi su drugi na Istoku (47-31), a Knicksi četvrti (46-32).