NOVI REKORD ZA MOSTARCA Bojan Bogdanović bi još večeras mogao postati najbolji hrvatski NBA strijelac u povijesti

Bojan Bogdanović
EPA

Bojan Bogdanović ubacio je 20 koševa uz šest asistencija u porazu Detroit Pistonsa 132:118 na gostovanju kod Chicago Bullsa, dok je Dario Šarić postigao devet poena uz tri asistencije, a njegovi Phoenix Sunsi izgubili su 113:104 u Torontu od Raptorsa.

Pistonsi su bili u igri za pobjedu u Chicagu do zadnje 4 minute i 23 sekunde, kad je Sadiq Bey pogodio tricu za 115:115. Međutim, do kraja dvoboja gosti su postigli samo tri, a Bullsi 17 koševa pa je domaća momčad došla do 16. ovosezonske pobjede (16-19), a Detroit doživio 29. poraz (9-29).

Bojan Bogdanović je na ovoj utakmici mogao postati najbolji hrvatski strijelac u povijesti NBA lige, ali su mu za to trebala 24 poena. Kad je ostalo 5 minuta i 32 sekunde do kraja, Bojan je položio za 110:110 i došao do 20 koševa.

Na Staru godinu može prestići Kukoča

Do kraja utakmice je promašio dva šuta iz igre i oba slobodna bacanja pa je ostao na tri poena od izjednačenja s Tonijem Kukočem, koji je u 846 utakmica u osnovnom dijelu NBA sezone ubacio ukupno 9810 koševa.

Bogdanoviću je za 9807 poena trebalo 640 utakmica i može već na sljedećoj prestići velikog Tonija Kukoča te postati najbolji hrvatski strijelac u povijesti NBA lige. To će se vjerojatno dogoditi već na Staru godinu, kad Pistonsi gostuju u Minneapolisu. Osim Bogdanovića, kod Pistonsa su vrlo dobri bili Jaden Ivey s 22 poena i šest asistencija te Alec Burks s 19 poena.

NBA rezultati, 30.12.

Chicago - Detroit 132:118 (Bojan Bogdanović 31:09 min, 20 k, šut 8/19, 4 s, 6 a, 1 ul, 3 il)

Toronto - Phoenix 113:104 (Dario Šarić 20 min, 9 k, šut 2/7, 2 s, 3 a, 2 il)

Orlando - Washington 100:119

Atlanta - LA Lakers 121:130

Sacramento - Utah 126:125

Golden State - Portland 118:112

Milwaukee - Minnesota 123:114

New Orleans - Philadelphia 127:116

Denver - Miami 124:119