NBA LIGA Bojan Bogdanović i Ivica Zubac solidni u porazima svojih momčadi

Bojan Bogdanović

New York je s 109-99 izgubio na gostovanju kod Miamija pa su Knicksi na četvrtom mjestu Istočne konferencije s omjerom 44-31 opet izjednačeni s Orlandom. Miami je kroz cijelu utakmicu bio u vodstvu koje se uglavnom kretalo oko desetak koševa razlike s najviših 16, da bi Knicksi sredinom zadnjeg perioda izjednačili na 92-92. Više od toga nisu mogli jer je Terry Rozier za Miami odigrao sjajnu utakmicu s 34 koša (10/15) i zabio važnu tricu na 104-99 kojom je utakmica prelomljena. Jalen Brunson je za Knickse zabio 20 ali uz šut 5/18, Donte DiVincenzo je imao 31 koš (6/15 za tri), Bojan Bogdanović je odigrao vrlo dobro s 16 koševa (5/6 za dva, 1/4 za tri), od toga sedam u zadnjoj četvrtini, i šest skokova.

Cleveland je s 129-113 pobijedio Utah Jazz a iznenađujuću minutažu dobro je iskoristio Luka Šamanić, za nešto manje od 19 minuta u igri imao je 12 koševa (2/2 za dva, 1/4 za tri), pet skokova i po jednu asistenciju, blokadu i izgubljenu loptu. Cavalierse koji su treći na istoku s 46-30 predvodio je Caris LeVert s 26 koševa (9/13), šest skokova i pet asistencija.

U ogledu četvrte i sedme momčadi zapada pobijedila je lošijeplasirana, Sacramento (44-31) je s 109-95 bio bolji od LA Clippersa (47-28) i malo si povisio šanse za hvatanje šestog mjesta koje drži New Orleans (45-30) a koje vodi direktno u doigravanje. Kingsi su bili dosta uvjerljivi, u toku utakmice bili su i na ogromnih +26, Domantas Sabonis je jednu asistenciju propustio doći do triple-double učinka, imao je 22 koša (8/17) i 20 skokova. Za Clipperse Ivica Zubac je igrao 28 minuta, zabio deset koševa (5/14), uzeo 11 skokova i podijelio tri asistencije. Clippersi su igrali bez Kawhi Leonarda, Russel Westbrook je zabio najviše, 20 koševa (7/14).