VIDEO  Ivica Zubac do double-double učinka, Bogdanoviću manja minutaža

Ivica Zubac
EPA

U drugoj vezanoj utakmici Jalen Brunson prebacio je 40 poena i predvodio New York Knickse do pobjede na gostovanju kod Chicago Bullsa rezultatom 128:117. Bullsi su ranije osigurali play-in, dok su Knicksi na jednu pobjedu iza drugoplasiranih Bucksa i jednu pobjedu ispred Cavaliersa, Magica i Pacersa.

Brunson je susret zaključio s 45 poena i osam asistencija, dok je OG Anunoby dodao 24 koša. Bojan Bogdanović odigrao je svega devet minuta i ubacio tri poena (0/2 za dva, 1/2 za tricu) te dodao skok i asistenciju.

Denver Nuggetsi i dalje hvataju prvu poziciju na Zapadu, a sinoć su lako slavili na gostovanju kod Utah Jazza koji tek odrađuje ostatak ovosezonskih utakmica. Konačan ishod bio je 95:111.

Jako dobru minutažu dobio je onda i Luka Šamanić koji je za nešto manje od 35 minuta ubacio 15 koševa (5/12 za dva, 1/3 za tricu, slobodna bacanja 2/2) te dodao deset skokova i tri asistencije. Omer Jurtseven predvodio je ekipu s 20 koševa i 11 skokova.

Nuggetse je predvodio Nikola Jokić s 28 poena, 13 skokova i sedam asistencija, Jamal Murray ubacio je isti broj koševa.

Los Angeles Lakersi igrali su sinoć protiv Golden State Warriorsa, ekipe protiv koje će vrlo vjerojatno odigrati i play-in. Warriorsi su odnijeli gostujuću pobjedu rezultatom 134:120 i došli na omjer 44-35. Lakersi su na 45-45, a šesto mjesto bježi im dvije pobjede.

Dario Šarić opet je bio neaktivan, a momčad je predvodio Klay Thompson s 27 koševa, Steph Curry dodao je 23 poena, sedam skokova i osam asistencija.

LeBron James s 33 poena, sedam skokova i 11 asistencija predvodio je Lakerse.

Još jedan korak prema potvrdi četvrtog mjesta na Zapadu napravili su Los Angeles Clippersi koji su slavili na gostovanju kod Phoenix Sunsa. Domaćin je porazom, ali i pobjedom New Orleans Pelicansa, pao na sedmo mjesto Zapada.

Bilo je dosta raspoloženih u kadru Clippersa, a među njima Ivica Zubac koji je za nešto manje od 28 minuta ubacio 17 koševa (8/13 za dva, slobodna bacanja 1/1) te dodao 13 skokova, dvije asistencije, dvije blokade te tri izgubljene lopte.

Paul George ubacio je 23 koša te dodao sedam skokova i pet asistencija, a izdvaja se i triple-double Russella Westbrooka sa 16 koševa, 15 skokova i 15 asistencija.

Najbolji je kod Sunsa bio Kevin Durant s 21 poenom, Bradley Beal dodao je 19 koševa.