Je li moguće da posuđe peremo totalno pogrešno?

deterdžent, sredstvo za detoksaciju, žena, razvod, razvod braka, posuđe, deterdžent za sude, predmeti, pranje posuđa, pogreške, perilica za posuđe, trikovi

1. Posuđe treba biti prljavo kako bi deterdžent za pranje posuđa obavilo svoj posao.

Kreatori deterdženta za pranje posuđa odvraćaju kupce od predpranja ili ispiranja posuđa, jer zapravo to onemogućuje rad perilice. Enzimi u deterdžentu, objašnjavaju znanstvenici, osmišljeni su da se pričvrste na čestice hrane. Bez hrane, enzimi nemaju ništa na što će se prihvatiti.

2. Posuđe neće biti ništa čišće ako ga ispereš ili ručno opereš prije stavljanja u perilicu.

Današnje novonastale perilice su pametnije od onih koje je imala tvoja mama. Imaju naprednu tehnologiju prskanja i senzore koji otkrivaju koliko je prljavo posuđe, kažu stručnjaci. Istraživanja pokazuju da dodatni napori za ispiranje ne pomažu da posuđe bude čišće. Ono što je ključno za dobre rezultate je sredstvo za pranje posuđa. Bilo da se radi o tableti ili pak gelu, obrati pozornost da koristiš kvalitetne proizvode, to jest liniju sa što više funkcija.

3.Pred-ispiranje u sudoperu (i ručno pranje posuđa) ozbiljno troši vodu i energiju.

Potrošiš i do 20.000 litara vode godišnje ako inzistiraš na pred-ispiranju, rezultat je jednog istraživanja. A današnje energetski učinkovite perilice za pranje posuđa troše 18-20 l vode po punjenju. Jedino kad možeš prethodno isprati posuđe je u slučaju kad nećeš odmah pokrenuti perilicu posuđa (ostavljanje prljavog posuđa može privući razna neželjena bića). Ali, čak i tada trebaš dopustiti perilici sav „težak posao".

4. To je nepotrebno trošenje vremena - osobito kad ima toliko puno toga za napraviti.

Znamo, mama te je učila da ispereš posuđe, a stare navike teško umiru. Ali, ispiranje ili predpranje su zadaće kojih ćeš se lako odreći. Korištenje moderne perilice posuđa - umjesto ručnog pranja - može ti uštedjeti 230 sati godišnje - gotovo 10 dana.

Izvor: 24sata.hr