FOTO  Vogošća svladala Izviđač u derbiju kola rukometne Premijer lige BiH

vogošća izviđač

Otvaranje susreta donijelo je izjednačenu utakmicu a dugo se igralo 'gol za gol', pa je u 10. minuti rezultat glasio 5:4 za domaće rukometaše. Pet minuta kasnije gosti dolaze do prednosti od jednog pogotka (7:6), da bi potom uslijedio sjajan period igre tima Senada Skopljaka, koji su serijom 5:0 stigli do prednosti (11:7). Prednost koju su stvorili u tom periodu uspjeli su zadržati i na poluvrijeme odlaze sa četiri pogotka prednosti, 13:9.

Na otvaranju drugog dijela susreta gledamo jos tvrđe odbrane sa obje strane, a u 43. minuti domaći imaju ponovo pet pogodaka prednosti. Na semaforu je stajalo 17:12. Skopljakova ekipa je izgledala perfektno u tim momentima, pogotovo u obrani koja je na čelu sa ponovo sjajnim Haseljićem funkcionisala odlično. U posljednjih deset minuta susreta Vogošća ulazi sa šest pogodaka prednosti (20:14) i već tada je bilo jasno da gosti iz Ljubuškog ne mogu do bodova u ovom susretu. Konačan rezultat glasio je 27:16 u korist Vogošće. Vogošću je do pobjede vodio Osmanhodžić sa osam golova dok je Stojanović dodao pet. Na drugoj strani Vukić je bio najbolji sa pet golova, a Mandić je dodao četiri.