FOTO  Velika pobjeda rukometašica Zrinjskog na gostovanju u Tuzli

HŽRK Zrinjski, OŽRK Jedinstvo

U derbiju začelja rukometne Premijer lige za žene Plemkinje su gostovale kod OŽRK Jedinstvo u Tuzli.

Bila je to utakmica koja je bila neizvjesna do posljednje sekunde, a Plemkinje su do prve pobjede u prvenstvu i došle doslovno sa svirenom koja je označila kraj susreta.

Prvi dio pripao je domaćim rukometašicama rezultatom 14:12. U nastavku domaće igraju još bolje, te u jednom momentu imaju čak šest pogodaka prednosti. Većina u dvorani je mislila da je utakmica gotova, ali ne i  Plemkinje koje u zadnjoj minuti dolaze do poravnanja 28:28. Domaće su imale napad za pobjedu, ali su Plemkinje iščupale loptu i sa zvukom svirene postižu pogodak za veliku pobjedu 28:29.

Najbolja u redovima Plemkinja bila je Darija Milanović sa osam golova, a Andrea Bagarić i Ina Džidić dale su po pet pogodaka. Damljane Bošnjak s devet pogodaka bila je najbolja kod domaćih rukometašica.