Uvjerljiva pobjeda Izviđača u hercegovačkom derbiju

Pobjeda "skauta" ni u jednom trenutku nije dolazila u pitanje. Strateg Izviđača Silvijo Ivandija teret pobjede, odnosno minutažu u igri, ravnomjerno je rasporedio na sve igrače tako da su svi igrali i skoro su se svi upisali u listu strijelaca.

Na samom startu utakmice Izviđačevi rukometaši su stekli prednost koju nisu ispuštali do kraja utakmice. Sredinom prvog poluvremena "plemići" su zaprijetili i sveli prednost Izviđača na samo jedan pogodak, bilo je 12:11 u 17. minuti. Serijom od pet uzastopnih pogodaka "skauti" dižu prednost na šest pogodaka.

Do kraja utakmice prednost Izviđača je konstantno rasla da bi na kraju utakmice iznosila trinaest pogodaka.

Kod rukometaša Izviđača nepravedno bi bilo koga posebno istaći jer su svi dali svoj doprinos u ovoj pobjedi. U ekipi Zrinjskog efikasnošću su prednjačili Unčanin sa devet postignutih pogodaka i Kerezović koji je šest puta zatresao mrežu vratara Izviđača.

HRK Izviđač Mi GRUPA - HMRK Zrinjski 40:27 (19:14)

Ljubuški, 01.05.2010. godine.
Gradska športska dvorana. Gledatelja 300.
Suci: Vejsil Beširević (Bihać) i Emir Dautović (Cazin).
Nadzornik: Damir Sobo (Banja Luka).

HRK IZVIĐAČ Mi GRUPA: Kvesić (12 obrana), B. Burić (5 obrana), Gruičić 4, Dominiković 4, Herceg 3, Bošnjak, Matić 5, Radojević 2, Mucić 4, Boras 4, Perić 3, Ilić 2, S. Burić 3, Lovrinović 6. Trener: Silvijo Ivandija.

HMRK Zrinjski: Zubac (5 obrana), Sarkić (2 obrane), Paradžik (6 obrana), Borovčanin 2, Perić 1, Pehar 2, Dominiković, Orhan, Orlović 3, Čuljak, Zadro 3, Unčanin 9, Džeba 3, Kerezović 4. Trener: Tomislav Veraja.

Sedmerci: Izviđač 7/5, Zrinjski 6/6.
Isključenja: Izviđač 12, Zrinjski 6 minuta.