FOTO  Rukometna Liga Herceg-Bosne: HRK ŠIROKI - RK DELMINIUM 33:23

U 12. kolu u goste Širokom stigla je ekipa Delminiuma iz Tomislavgrada. U prvom poluvremenu igralo se s ‘pola gasa’, na igračima iz obje momčadi vidljiv je pad forme zbog prevelike prvenstvene pauze. Gosti iz Tomislavgrada držali su priključak od 3 gola razlike kroz cijelo prvo poluvrijeme, na odmor se otišlo rezultatom 11:8.

U nastavku igre, nešto bolja i atraktivnija igra. Širokobriježani su pokazali zube gostima te utakmicu riješili sredinom drugog dijela, ponajviše zahvaljujući golmanskom dvojcu I. Mandić i Draškić, te kontrama Šaravanje i M. Mandića. Trener Bilać zadnjih 10-ak minuta dao je priliku igračima koji inače imaju manju minutažu te su mirno priveli utakmicu kraju i upisali zasluženu pobjedu. Na kraju je rezultat glasio 33:23.

Kod domaćih igrača, najviše pogodaka postigao je Mateo Gugić (8), dok su također odličan doprinos dali i Mladen Mandić sa 7 pogodaka, Ivan Šaravanja 6 te Ivan Lasić i Domagoj Draškić po 5 postignutih zgoditaka. Kod Delminiuma, najboljim se pokazao Ivan Krišto postigavši 9 pogodaka.

U 13. kolu rukometaši Širokog gostuju u Čapljini kod ekipe HRK Neum.

ŠIROKI BRIJEG - Dvorana SRC Mandić – Obilaznica. Utakmica 12. kola Lige Herceg-Bosne: HRK Široki – RK Delminium 33:23 (11:8). Suci: Domagoj Ledić i Branimir Mikulić. Nadzornik: Mihovil Sopta.

HRK ŠIROKI: M. Galić, H. Filipović, M. Gugić 8, T. Galić, J. Soldo, M. Mandić 7, I. Šaravanja 6, I. Lasić 5, T. Kvesić 1, A. Galić, I. Mandić, Domagoj Draškić 5, J. Tomas 1, Darko Draškić. Trener: Mihovil Bilać. Službeni predstavnik: Danijel Ivanković

RK DELMINIUM: I. Beljan 2, I. Kraljević 4, D. Šimić, T. Gudelj, I. Križanac, I. Krajinović 3, M. Gegaj 1, K. Sušilović 1, M. Jurić 2, M. Protuđer, I. Krišto 9, M. Vučemil, M. Ljubičić 1, A. Bagarić. Trener: Pavo Dragun. Službeni predstavnik: Salih Birdahić