Rukometaši Bosne ostvarili prvu pobjedu

Rukometaši Bosne odigrali su odlično prvo poluvrijeme i golom Vražalića poveli sa 1:0, a onda su uslijedili golovi Vražalića, Čelice i Čekića i na do desete minute domaći su imali vodstvo od 5:0.

Rusi su tek u desetoj minuti, preko Polyakova postigli pogodak.

Igrači bh. prvaka su u prvom dijelu u jednom trenutku vodili i sedam pona razlike, ali su na odmor odišli pri rezultatu 16:11.

Izabranici Irfana Smajlagića katastrofalno su otvorili drugo poluvrijeme i dopustili Rusima da se pimaknu na svega dva gola razlike, uz podatak da je igračima bh. prvaka trebalo skoro osam minuta u drugom dijelu da postigne pogodak.

Gosti su u 22. minuti iskoristili igrača više i smanjili na jedan gol razlike 22:21.

Tri minute prije kraja gosti poravnavaju na 23:23, ali se Studenti sa igračem više vraćaju golom Međića.

Trideset sekundi prije kraja utakmice sudije iz Poljske vratili su loptu Rusima koji pogađaju.

U napadu Bosne Čelica je doživio težak udarac i pao na pod gdje je ostao ležati. Čelicu su sa terena iznijeli saigrači. Treba istaći da su Rusi tokom cijelog susreta igrali

Bosna je sa sedam igrača odradila posljednji napad a Raković pogodio za 25:24 i pobjedu koja studentima ostavlja nadu da može proći u šesnaestinu finala Lige prvaka.

Najbolji strijelac utakmice bio je Čelica sa šest pogodaka.