EP u rukometu: Poljaci izvukli nevjerojatnu pobjedu, slavlje Šveđana

rukomet, Poljska, Švedska, EP u Danskoj, Francuska, Hrvatska
Poljaci su teško došli do pobjede protiv Bjelorusa, koji su dvije i pol minute prije kraja vodili s čak 30:27. U završnici je bila prava drama u kojoj su Poljaci izvukli nevjerojatnu pobjedu s dva pogotka u posljednjoj minuti. Najprije Kuhszynscky za 30:30, a zatim dvije sekunde prije kraja Jurkiewicz iz deveterca za konačnih 31:30.

Kod Poljaka su najbolji bili Jurkiewicz (8) i Kuhsczynsky (6), a Bjeloruse je predvodio Rutenka s devet golova.

U momčadi Švedske prvi je strijelac bio Jacobsson sa sedam pogodaka, a Ruse je predvodio Igropulo s čak 11 golova.

U posljednjem susretu skupine Hrvatska je izgubila od Francuske 25:27. Prvi je to poraz izabranika Slavka Goluže koji sada imaju četiri boda kao i Švedska i Poljska. Francuzi su zadržali stopostotni učinak i vode sa šest bodova.