Pobjedom protiv Ilidže HŽRK Grude Autoherc plasirao se u polufinale KUP-a BiH

HŽRK Grude Autoherc, ŽRK Ilidža
...te tako osigurale plasman na završnom turniru četiri najbolje ekipe u državi.

Ekipa Ilidže povela je samo jednom i to na početku utakmice s 1:0. U prvih 10-ak minuta utakmice obje ekipe dobro su stajale na terenu, ali nakon toga igračice Zlate Zubac napravile su pravu rezultatsku prednost koju su držale do kraja utakmice. Na poluvrijeme se otišlo rezultatom 14:8 za domaću ekipu. U drugom poluvremenu prednost se povećavala i do 11 pogodaka razlike. U 40. min. utakmice Gruđanke su vodile rezultatom 20:9. Do kraja utakmice držale su sigurnu prednost te na kraju slavili rezultatom 26:17.

Kod domaće ekipe najuspješniji pojedinac s 12 postignutih pogodaka je Kornelija Klinac, dok je kod gostiju najefikasnija bila Dragana Dejanović s četiri pogotka.

Utakmicu je pratilo više od 500 gledatelja koji su cijelo vrijeme bodrili i navijali za HŽRK Grude Autoherc.

Ovom pobjedom ekipa HŽRK Grude Autoherc je ostala u borbi za dva naslova ove sezone, Premijer liga BiH i KUP BiH, što je veliki uspjeh ovog mladog kluba.

Nakon kratkog odmora Gruđanke u ponedjeljak 6. travnja igraju u Banja Luci protiv Borca u 16. kolu Premijer lige BiH.