Nizozemska - Hrvatska 24-27

rukomet, BRING KUP, Slavko Goluža, kauboj, danska, rukomet, Domagoj Duvnjak, ivan čupić, Igor Vori, Najbolji rukometaš svijeta, rukomet, kauboji, prijateljski susret, hrvatski rukometaši, kauboji, hrvatska rukometna reprezentacija, rukometna reprezentacija hrvatske, ivan čupić, rukomet, Hrvatska zemlja, kauboji, rukometna reprezentacija hrvatske, hrvatski rukometaši, Hrvatska, danska, rukomet, kauboji, hrvatska rukometna reprezentacija
Hrvatska muška rukometna reprezentacija u susretu je 5. kola skupine A kvalifikacija za odlazak na Europsko prvenstvo koje će se od 15. do 31. siječnja sljedeće godine održati u poljskoj kao gost svladala Nizozemsku sa 27-24 (14-12).

Ovom pobjedom Hrvatska je zadržala prvo mjesto u skupini, te i teoretski osigurala plasman na EP kolo prije kraja kvalifikacija. Zlatko Horvat sa sedam i Manuel Štrlek sa šest golova bili su najefikasniji u sastavu Hrvatske, dok je Nicky Verjans postigao šest pogodaka za Nizozemsku. Domaća reprezentacija bolje je započela dvoboj, te je u prvih 10 minuta stalno bila u prednosti, da bi Hrvatska prvi puta povela u 11. minuti sa 6-5. Uslijedilo je najbolje razdoblje igre naše reprezentacije koja je vrlo brzo stigla do visoke prednosti od 12-7 usprkos što nije iskoristila čak tri sedmerca.
Nizozemska - Hrvatska 24:27 (12:14)

Kvalifikacije za EP 2016., 5. kolo, grupa 1
NIZOZEMSKA - Sittard, Gledatelja: 2200
Suci: Dobrovits/Tajok (Mađarska)

Nizozemska: Ravensbergen (6 obrana), Eijlers (9 obrana); Verjans 6, Polman 2, Leenders 1, Kuyper, L. Steins 1, Van Schie 1, Baart 1, I. Steins 1, Smits 1, Adams 4, Boomhouwer, Heijnen, Janssen 2, Haenen 4
Izbornik: Joop Fiege

Hrvatska: Ivić (5 obrana), Alilović (9 obrana); Marić, Duvnjak 3, Stepančić, Kopljar 5, Vori 2, Gojun, Horvat 7, Karačić 2, Štrlek 6, Čupić 1, Mihić, Mamić, Slišković 1, Brozović
Izbornik: Željko Babić

Sedmerci: Nizozemska: 3/4; Hrvatska: 4/8
Isključenja: Nizozemska: 8 min.; Hrvatska: 2 min.