Ljubuški slavi: Izviđač ostvario prvu pobjedu u SEHA ligi

HRK Izviđač, CELJE PL, HRK Izviđač, seha liga, seha liga, HRK Izviđač, RK Vardar, HRK Izviđač
Ljubušaci su na svom parketu pred oko 2000 gledatelja svladali ekipu Tatran Prešov rezultatom 33:28.

Izviđač je susret otvorio golovima Jarka i Šarca , a domaćin je održavao prednost od 2-3 pogotka razlike. Ante Grbavac svojim prvim golovima na utakmici odvodi Ljubušake na odmor s vodstvom 17:11.

Dobro su domaći rukometaši otvorili i nastavak susreta, te dodatno povećali svoju prednost. No, tada slijedi pad u igri koji vješto koriste gosti i serijom golova iz kontri dolaze na zaostatak od dva pogotka, u 43. minuti bilo je 21:19.

Izviđač je zatim prebacio u brzinu više i dolazi do vodstva 25:20. No, gosti se ne predaju i serijom 3:0 se ponovno vraćaju u susret.

Ipak, domaći rukometaši su uz potporu s tribina uspjeli sačuvati prvu pobjedu u SEHA ligi, izuzetno važnu za samopouzdanje u nastavku natjecanja.

Najefikasniji u ekipi Izviđača bio je Josip Šarac sa sedam pogodaka, za Slovake je Tomas Čip postigao devet golova.