Ljubušanke nastavljaju pobjednički niz, Katarina - Ljubuški 30:37 (18:19)

HŽRK Ljubuški, HŽRK Ljubuški
Da nije došlo do obnove povrede igračice Ljubuškog Danijele Mistrić sredinom prvog poluvremena (do tada postigla 10 zgoditaka) razlika bi sigurno bila dvostruka u korist Ljubušanki iako su do tada nedorasle Mostarke parirale našim rukometašicama koje su neshvatljivo loše igrale u obrani dopustvivši luksuz da im igračice Katrine već u prvom dijelu postignu 18 zgoditaka, što se ozbiljnoj ekipi ne smije dogoditi u ovakvim unaprijed dobivenim utakmicama.

U drugom dijelu Ljubušanke su malo popravile igru u obrani i od 33 do 45 minute susreta napravili rezultatsku razliku 8:0, što je u konačnici i prelomilo ovaj susret, koji je prije početka meča imao epitet derbija, ali samo na papiru iako su igrali druga i treća ekipa na prvenstvenoj ljestvici, što mostarke nisu potvdile u ovom susretu. Semafor je pokazivao najveću razliku u 50 minuti kada je bilo 33:23 u korist naših rukometašica.

Kod rukometašica Ljubuškog ponovno se istakla Maja Prusina kapetan i najbolji streijelac lige sa 12 zgoditaka (što je ukupno 59 zgoditaka u prvih pet kola lige), te Mistrićeva sa 10 zgoditaka u prvih 15 minuta susreta, a solidnu rolu u obrani odigrala je Dora Vrdoljak koja svojim pozitivnim odnosom daje ton ekipi u obrani, jer osim nje i kapetanice Prusine ostale igračice isključena u obrani dobivaju većinom zbog nešportskog ponašanja.

Idući susret naše rukometašice igraju za vikend protiv ekipe Ilidže koja je pobijedila u 4 susreta od pet kola Premijer lige i zasigurno da će utakmica imati epitet derbija iako naše rukometašice imaju prednost domaćeg terena u ovom meču očekuje se dosta teška i neizvijsna utakmica.

Strijelci za Ljubuški LO: Maja Prusina 12, Mistrić 10, Andrea Prusina 1, Ristić 2, Boras 4, Knezović 4, Vrdoljak 4.