Kup BiH: RK Hercegovina – HMRK Zrinjski 27:37

bosna zrinjski
Prva je ovo gostujuća pobjeda Plemića u ovosezonskim natjecanjima te dobra podloga za sljedeće prvenstvene okršaje.

Igralo se u izuzetno hladnim uvjetima te je za obje ekipe bilo jako teško uspostaviti svoju uobičajenu igru. Ipak, Zrinjski je od početka u potpunosti kontrolirao utakmicu i ni u jednom trenutku pobjednik susreta nije došao u pitanje. Na poluvrijeme se otišlo rezultatom 11:17, a u nastavku su naši momci dokazali nadmoć u kvalitet te slavili s ukupnih 27:37.

Što se tiče kadra, bila je ovo prilika za sve igrače koji su doputovali, ali i prilika za prvotimce da se odmore ili dodatno uigraju. Danak hladnoći je u prvom poluvremenu platio Vedran Delić koji je ozlijedio list noge, ali se nadamo da ozljeda nije teže prirode.

Najbolji u redovima Zrinjskog bili su Mladen Bošković sa 7 i Filip Vistorop sa 6 pogodaka. Po 4 gola upisali su Sarajlić, Doko i Babić, a po 3 Delić i Mandarić. Dva pogotka dali su Marić i Šoljić, a po jedan Ivanović i Perić.

Sljedeći susret Plemići igraju već u subotu, kada u 19:30 u okviru Premijer lige BiH u dvorani na Bijelom Brijegu dočekuju RK Sloga iz Doboja.

AUTHOR: HMRK Zrinjski Mostar