KK Trebinje-HZKK Brotnjo 94 57:68

U gostima kod ekipe Trebinja 03, Bubamare su slavile 68:57, po četvrtinama( 13-7, 32-20, 54-34, 68-57). Zahvaljujući maksimalnom angažmanu startne petorke i ozbiljnom pristupu „bubamare“ susret otvaraju rezultatom 7-0 u svoju korist. Prvu četvrtinu susreta naša momčad pobjeđuje rezultatom 13-7.

Četiri minute prije završetka prvog poluvremena prednost raste do + 18 (30-12). Posljednje četiri minute druge četvrtine meča trener Josip Dugandžić odmara iskusnije igračice te se na odmor odlazi sa rezultatom 32-20. Treća četvrtina donosi pravo natjecanje u pogađanju „trica“ između naših igračica. Redaju se naizmjenice Maja Lokmić, dva puta Mia Čarapina, Marija Tošić te opet Maja Lokmić. 54-34 glasio je rezultat nakon treće četvrtine.

U posljednjoj četvrtini opet serija „trojki“. Prvu pogađa Marija Tošić, koja je u potpunosti opravdala svoj status pojačanja. Nastavlja Maja Lokmić te opet Marija Tošić. Četiri minute prije kraja susreta zbog načinjenih pet osobnih grešaka igru napuštaju kapetanica Mia Čarapina i Maja Lokmić. Njihov izostanak odlično koriste domaće igračice te smanjuju prednost Brotnja 94 na 63-50. Iskusne Aleksandra Stojanovska i Marija Tošić, naša dva ovosezonska pojačanje uz pomoć kadetkinja Nikoline Musa, Marijane Barbarić i Monike Čarapina rutinerski privode susret kraju.

Za svaku je pohvalu igra naših igračica koje su nastupile u ovom susretu, kao i ostatka ekipe koji je davao stalnu podršku sa klupe. Važno je spomenuti da je u ovom susretu Aleksandra Stojanovska ostvarila double-double učinak (20 poena, 18 skokova) te da je kapetanici Mii Čarapini nedostajao jedan skok za taj pothvat (16 poena, 9 skokova). Marija Tošić upisala je pet „trojki“ dok su po četiri „trojke“ zabile Maja Lokmić i Mia Čarapina.

Kod igračica Trebinja 03 istaknule su se Vanja Milošević sa 17 poena te Jelena Ninković sa 14 poena.

Našu mladu ekipu na ovom gostovanju je bodrila grupa navijača Brotnja 94, kojima se ovim putem posebno zahvaljujemo.

TREBINJE 03: Radovanović, Lugonja 4, Muratović, Milošević 17, Vukajlović 6, Buha 5, Perišić 2, Ninković 14, Kecojević 9, Mišković, Skočajić, Ćuk.

BROTNJO 94: Stojanovska 20, Lokmić 12, Musa 2, Čarapina Mia 16, Barbarić M. 1, Barbarić K., Gakić, Krasić, Tošić 17, Čarapina Mo.