Izviđač: Dva poraza i pobjeda “Skauta” na slovensko – austrijskoj turneji

HRK Izviđač, HRK Izviđač, HRK Izviđač, HRK Izviđač, HRK Izviđač, rukomet, HRK Izviđač, crvena zvezda, HRK Izviđač, rk borac
Prvi protivnik "Skutima" bila je iskusna ekipa Gorenja iz Velenja, doprvak Slovenije za prošlu sezonu. Rukometaši Gorenja pruži su bolju igru i zasluženo pobijedili rezultatom 31:24, poluvrijeme 17:12.

RK GORENJE VELENJE - HRK IZVIĐAČ MI GRUPA 31:24 (17:12)
Sedmerci: RK Gorenje Velenje: 4/3, HRT Izviđač Mi Gupa: 3/1
Isključenja: Gorenje 4. minute, Izviđač 10 minuta.

RK GORENJE VELENJE: Gajič Ivan 6 obrana, Melić Fahrudin 3, Medved Niko 4, Dolenec Jure 5, Svetelšek Miha 2, Rutar Samo 1, Taletović Emir 7, Cehte Klemen 1, Miklavčič David 4, Golčar Rok 2, Gams Janez 3, Brglez Nejc, Bajram Dino 2, Dujmovič Marko i Musa Željko 1.

HRK IZVIĐAČ MI GRUPA: Tolić Milan, Burić Benjamin, Miličevič Ivan, Milias Ivan, Grbavac Ante 4, Bošnjak Tomislav, Zeljić Nenad 6, Matić Marko, Malinović Dejan, Delić Damir 2, Ereš Josip 2, Kodrić Tomislav 2, lić Josip 1, Burić Senjamin 5, Vegar Marin i Džeba Darko 2.

Drugi dan turneje za protivnika je donio momčad Maribora. Rukometaši Maribora su odigrali mnogo bolje prvo poluvrijeme i ostvarili sedam pogodaka prednosti do odmora. U drugom dijelu "Skuti" su zaigrali bolje ali do kraja su samo uspjeli ublažiti poraz.

RK Maribor Branik - HRK Izviđač Mi Grupa 27:25 (17:10)
Sedmerci: RK Maribor Branik 4/2, HRK Izviđač Mi Grupa 4/4
Isključenja: RK Maribor Branik 4 min, HRK Izviđač Mi Grupa 6 min

RK Maribor Branik: Lončar, Župič, Kramar; Legnar, Oštir, Razgor 6(7m-3/2), Pučnik 2, Fister 1, Lesjak, Špelić, Vujič, Mirković 7(7m-1/0), Svalina 4, Hanžekovič, Kleč 7; Trener: Marko Šibila

HRK Izviđač Mi Grupa: Tolić, Burić; Kordić 1, Grbavac 2(7m-2/2), Bošnjak, Zeljić 2, Matić 2, Delić 3(7m-2/2), Boras 3, Miličević 1, Milas, Malinović, Ilić 2, Ereš 3, Vegar 3. Burić, Džeba 2; Trener: Zdenko Grbavac

U srijedu, 17. kolovoza rukometaši Izviđača odigrali su treću pripremnu utakmicu protiv Austrijske ekipe HC Shoppingcity Seiersberg iz Grza i zabilježili prvu pobjedu uvjerljivim rezultatom 35:26, poluvrijeme 18:15.

HC Shoppingcity Seiersberg - HRK Izviđač Mi Grupa 26:35 (15:18)

HC Shoppingcity Seiersberg: Gasperov 8, Kogelnik 8, Schweighofer, Hartman, Schalk 4, Mavric, Ernst, Maier 4, Mujanic, Nagy 2.

HRK Izviđač Mi Grupa: Tolić, Burić; Kordić 4, Grbavac 1, Bošnjak, Zeljić 5, Matić 1, Delić 3, Boras 3, Miličević, Milas, Malinović 1, Ilić 6, Ereš 1, Vegar 2, Burić 6, Džeba 2.