Izviđač bolji od Poreča

Vitez, rukomet, rukomet, Grude, uprava, HRK Izviđač, zlata zubac, HRK Izviđač, HRK Čapljina, rukomet, Neum, HRK Izviđač, rukomet, HRK Izviđač, rukomet, zagreb co, Međugorje, rukomet, rukomet, BIH, estonija, Vitez, rukomet, Rukometna Premijer lige BIH, katar, Svjetsko prvenstvo, rukomet, hrvatska rukometna reprezentacija, rukometna reprezentacija bih, katar, reprezentacija Poljske, rukomet, SP u rukometu, rukomet, Čapljina, turnir
Protivnik našoj momčadi bio je hrvatski premijer ligaš, momčad domaćina RK Poreč. Utakmica koja je poslužila treneru Ivandiji za uigravanje momčadi, uvježbavanju određenih taktičkih varijanti, i u kojoj je on pružio priliku mlađim rukometašima (Grbavac, Ereš), pripala je našoj momčadi rezultatom 30:26 poluvrijeme 13:15.

Porečani su u prvom poluvremenu imali rezultatsku prednost, dok je u drugom poluvremenu Izviđač zaigrao bolje, te u završnici slomio otpor domaćih rukometaša i stigao do zaslužene pobjede.

Najefikasniji u ekipi Izviđača bili su: Matić sa 7 i Džeba sa 5 postignutih golova. Svakako treba istaći i sedamnaestogodišnjaka Antu Grbavca koji je postigao 4 pogotka, te šesnaestogodišnjaka Josipa Ereša koji je tri puta savladao odličnog domaćeg vratara Sladoljeva.

U momčadi domaćina briljirao je vratar Poreča Tomislav Sladoljev sakupivši dvadesetak obrana među kojima i četiri sedmerca od pet upućenih prema njemu. Posebno treba izdvojiti i Vedrana Mataiju koji je postigao 12 pogodaka.

RK Poreč - HRK Izviđač MI Grupa 26:30 (15:13)

RK Poreč: Sladoljev (21 obrana), Miličević, Mataija 12 (2), Gudić 3, Thoss 5, Žužić, Tomaić, Rađaković 5 (1), Grgić, Šimičić 1, Beganović, Topić.

HRK Izviđač: Bumbak (14 obrana), B. Burić (3 obrane), Miličević 2, Malinović 1, Zeljić 3, Matić 7, Čolak 1, Boras 3, Grbavac 4, Bošnjak, Perić 1, Ilić, Džeba 5, Šarac, Ereš 3, S. Burić.

Sedmerci: Poreč 4/3, Izviđač 6/2