Hrvatska svladala Norvešku i osvojila brončanu medalju

Hrvatska, norveška, Hrvatska, doček
...reprezentacija Hrvatske sastala se protiv Norveške.

Ulog u ovoj utakmici povisila je i činjenica da će se pobjednik izravno kvalificirati na Svjetsko prvenstvo koje će se 2017. igrati u Francuskoj.

Hrvatska je imala veliku potporu s tribina, a vidljivi su bili transparenti potpore Kaubojima i iz Mostara.

Prvi dio Hrvatska je odigrala taktički i igrački odlično. Imali si izabranici Babića prednost tijekom cijelog prvog dijela koja je u pojedinim trenucima iznosila i pet pogodaka prednosti. Na poluvrjeme se otišlo rezultatom 15:11.

U drugom dijelu Norveška se vraća i smanjuje na 16:14.  U 39. minuti prednost se istopila na samo 17:16,  a odmah zatim rezultat je poravnat 17:17. Hrvatska vraća na 19:17, a zatim i na 20:18.

U 48. minuti semafor pokazuje 22:20. U tim trenucima Stevanović briljira na vratima Hrvatske i rezultat toga je 25:21 u 52 minuti susreta, a zatim i povratak na plus 5, 26:21.

Do kraja Hrvatska igra maestralno i povećava prednost na čak plus 7, 28:21. Na kraju veliko slavlje i pobjeda 31:24 vrijedna brončane medalje koja je zlatnog sjaja.