Hrvatska poražena od Njemačke, u osmini finala protiv Egipta

Hrvatska zemlja, rukomet, rukomet Hrvatska
Izabranici Željka Babića izgubili su izravni dvoboj za prvo mjesto skupine od europskih prvaka Nijemaca, koji su se pokazali prejaki, uz lošu igru Hrvatske u napadu. Unatoč odličnom početku utakmice i vodstvu 3:1, Hrvatska u narednih jedanaest minuta ostaje bez postignutoga gola, a Nijemci serijom od 6:0 dolaze do vodstva od 7:3, koje su uspješno čuvali dokraja utakmice. Hrvatski rukometaši su se u 52. minuti približili na dva razlike (20:22), no nije bilo snage za preokret - štoviše, Nijemci su u samoj završnici došli do velikih sedam razlike.

Kod Hrvatske su Luka Stepančić i Manuel Štrlek dali po pet golova, Tin Kontrec četiri, dok je najbolji hrvatski igrač Domagoj Duvnjak na ovoj utakmici igrao samo u fazi obrane i nije se upisao u strijelce. Njemačku su predvodili Patrick Wiencek (6) i Kai Hefner (5), dok je odličan bio vratar Andreas Wolff bio sjajan s 16 obrana.

Hrvatsku u nedjelju u 20.45 sati u osmini finala čeka put u Montpellier i dvoboj s Egiptom, koji je danas izgubio od Švedske s 26:33, dok Njemačka igra u Parizu s Katarom u 18 sati.