Hrvatska pobjedom nad Španjolskom do prvog mjesta u skupini

U dvoboju za prvo mjesto u skupini i lakšeg protivnika u osmini finala, hrvatski rukometaši ponovno su prikazali vrlo dobru igru.

Furija je otvorila s vodstvom od 2:0, ali izabranici Slavka Goluže vrlo brzo izjednačavaju na 2:2. Španjolska je imala inicijativu do devete minute, a tada slijedi serija Hrvatske od 3:0, koja stiže do prednosti 8:6. U nastavku susreta hrvatski rukometaši održavali su prednost do 20. minute kada je Španjolska izjednačila na 10:10. Uslijedila su nova dva brza pogotka Hrvatske, koja je na kraju zaključila prvi dio dvoboja s prednošću 15:13.

U prvih 30 minuta najbolji u hrvatskim redovima bili su Ivan Čupić s pet pogodaka i Damir Bičanić s tri.

U nastavku susreta Španjolska je uspjela preokrenuti rezultat i polovicom drugog dijela povesti s tri pogotka razlike. No, Hrvatska se uspjela vratiti u susret, a zatim u završnici i ostvariti pobjedu.

Najbolji u hrvatskim redovima bili su Čupić s osam pogodaka i Marko Kopljar s četiri pogotka, Mirko Alilović imao je čak 16 obrana.

U osmini finala Hrvatska će u ponedjeljak igrati protiv Bjelorusije.