FOTO  HMRK Zrinjski-FK Leotar 26:28

HMRK Zrinjski, rk leotar
Večeras je u Mostaru odigran rukometni hercegovački derbi u kome je HMRK Zrinjski dočekao RK leotar iz Trebinja.

Bio je to i susret izravnih konkurenata za ulazak u Ligu za doigravanje koji je privukao oko 400 gledatelja.

Utakmica je počela očekivano izjednačeno, a pri rezultatu 4:4 gosti prvi prave seriju i odvajaju se na 4:7. Gostu su držali prednost sve do 23 minute kada Plemići stižu do poravnanja 11:11. Tri minute kasnije Zrinjski prelazi u vodstvo 13:12. Na odmor se ide s prednošću Zrinjskog 15:13.

U nastavku gosti se vraćaju u utakmicu. U 42. minutu Leotar ima prednost od dva pogotka razlike 18:20. U 45 minuti gosti imaju 4 pogotka razlike 19:23. 10 minuta do kraja gosti povećavaju vodstvo na 19:25. 55. minuta donosi rezultat 22:26. Do kraja je Zrinjski pokušao sustići Leotar, ali su gosti pametnom igrom priveli utakmicu kraju i slavili rezultatom 26:28.