Gruđanke osvojile četvrti uzastopni naslov prvakinja BiH

HZRK Grude, HŽRK Grude Autoherc
Pobjedom protiv ekipe ŽRK Goražde, HŽRK Grude najbolja ženska rukometna ekipa, osvojila je četvrti uzastopni naslov prvakinja BiH.

Prvih 15-ak minuta gošće iz Goražda su držale rezultatski priključak i to zahvaljujući lošoj koncentraciji i realizaciji domaće ekipe, ali i odličnoj vratarki Dunji Brankovan koja je cijelu utakmicu branila odlično. Ipak u drugom dijelu prvog poluvremena Gruđanke pojačavaju tempo i igraju odlično u obrani te efikasno u napadu. Takva igra je dovela do konačnog rezultata prvog poluvremena od 20:10. U drugom poluvremenu se nastavlja dominacija grudskih rukometašica usprkos tome što su uglavnom igrale mlađe igračice, a konačan rezultat bio je 35:18.

Ovom pobjedom HŽRK Grude je dva kola prije kraja prvenstva osigurao četvrti uzastopni naslov prvaka Bosne i Hercegovine. Prvakinjama je na tom povijesnom uspjehu prvi čestitao načelnik općine Grude, Ljubo Grizelj koji je djevojkama uručio ruže.

Osvajanjem naslova prvakinja BiH HŽRK Grude je ispunio sve planove za ovu sezonu, a oni su bili osvajanje naslova prvakinja i plasman u završnicu KUP-a BiH. Preostale dvije utakmice do kraja premijerligaše sezone prvakinje BiH će iskoristiti kao pripremu za završnicu KUP-a BiH koja se igra 19./20.svibnja. Sljedeću utakmicu koja nema nikakvog rezultatskog značaja odigrat će 05./06. svibnja u Tuzli protiv ekipe Jedinstva.

HŽRK Grude

Darjana Vukliš, Anđela Milas, Amanda Marić 5, Nikolina Čutura 8, Ana Nikić, Ana Vrančić 3, Mia Miloš 1, Martina Vukanović, Andrea Prusina 5, Kasumačić Lejla 2, Edina Demić 5, Anita Azinović 3, Anđela Boras 3, Lara Šimić, Anja Boban
Trener: Zlata Zubac
Sedmerci: 1(1)
Isključenja: 2 min

ŽRK Goražde

Dunja Brankovan, Amera Barut 1, Arijana Hrelja 2, Ajala Alikadić 4, Slađana Mitrović 5, Ena Kostić 2, Ajla Srna, Azra Balić, Lejla Ristić, Ismhana Perla 4, Zerina Bujak
Trener: Damir Marevac
Sedmerci: 1(0)
Isključenja: 8 minuta

Ekipa iz Gruda zadnji poraz u bh natjecanjima doživjela je prije više od 3 godine i 5 mjeseci.