FOTO  Ljubuški i Katarina u finalu rukometnog kupa

žrk ljubuški, HRK Katarina, KUP BIH

Iako su prije današnjih polufinalnih ogleda za favorite slovili Mira i Borac, dogodilo se upravo suprotno.

U prvoj utakmici sastali su se Ljubiški i Mira. Ljubušanke su na odmor otišle sa prednošću 14:11, a u nastavku su držale igru i rezultat sve do samog kraja utakmice kada rukometašice Mire uspijevaju utakmicu dovesti do rezultatske neizvjesnosti. Ipak to nije bilo dovoljno da se ugrozi zaslužena pobjeda rukometašica Ljubuškog. Konačan rezultat glasio je 22:21 za veliko slavlje i ulazak u finale ŽRK Ljubuški.

U drugom susretu gledali smo utakmicu Katarine i Borca. Rukometašice Katarine tijekom cijele utakmice imale su prednost na svojoj strani, dok su gošće pokušavale uhvatiti priključak. Na poluvrijeme se otišlo rezultatom 14:10. U drugom dijelu gošće su uspjele stići na samo dva pogotka zaostatka, i to je sve što su uspjele. Na kraju sigurna pobjeda Katarine 29:24 uz izvanrednu partiju vratarke Čarapine koja je bila nerješiva enigma za rukometašice Borca, ali i svih igračica koje su večeras nastupile.

Finale kupa igra se u subotu  sa početkom u 17 sati u dvorani na Bijelom Brijegu.