EP za rukometašice: Hrvatice upisale Pirovu pobjedu protiv Nizozemki

Rukometašice Hrvatske , europsko rukometno prvenstvo, Europsko prvenstvo za rukometašice , Hrvatske rukometašice, Rukometašice Hrvatske , Europsko prvenstvo 2016

Hrvatske rukometašice pobjedom nad Nizozemskom završile su svoj nastup na EURU.

Iako im tih 31:27 neće donijeti utjehu, jer cilj je bila borba za polufinale, ipak, ljepše je oprostiti se od Europskog prvenstva s pobjedom negoli trećim uzastopnim porazom.

Nije bilo lako pronaći motiv i snagu za ovaj susret, no hrvatske su igračice to uspjele, a vrijednost ovih „plus četiri" ne može smanjiti ni to što je nizozemski izbornik rotirao ekipu, čuvajući neke igračice za drugi krug.

U dvoboju bez rezultatskog značenja za obje reprezentacije na početku su se bolje snašle Nizozemke, koje su iskoristile rano isključenje Milanović Litre te u 7. minuti već vodile s 5:2. Nerješiva enigma za našu obranu u tim je trenucima bila Van der Heiden, koja je zabila čak četiri pogotka, bez ijednog promašaja. Ipak, krizne minute nisu predugo trajale, hrvatske su igračice polako počele hvatati ritam, a time i smanjivati zaostatak.
Hrvatska 31 (17)
Nizozemska 27 (15)

VARAŽDIN - Arena. Gledatelja: 2400. Suci: Kjersti Ar ntsen i Guro Roen (Norveška)

HRVATSKA: Žderić (10+0), Jelčić (2+0), Benko, Grubišić, Gaće 2, Mičijević 1, Horvat, Elez 3, Penezić 11 (7), Ježić 5, Zebić 3, Milanović Litre 1, Džono, Marić 2, Bašić, Kožnjak 3

NIZOZEMSKA: Wester (5+0), Janković (1+0), Kramer, van der Heijden 5, Bont 1, van Olphen 1, Snelder 1, Knippenborg 4, Broch 2, Groot 2 (2), Dulfer 3, Goos 1 (1), Schop 1, Smeets 2, Luciano 3, Polman

SEDMERCI: Hrvatska 9 (7), Nizozemska 4 (3); ISKLJUČENJA: Hrvatska 10 minuta (Milanović Litre 2, Mičijević 2, Džono 2, Penezić 2, Ježić 2), Nizozemska 6 minuta (Snelder 2+2, Bont 2)