EP u rukometu: Španjolska 'visi', Danci osigurali polufinale

EP u Danskoj, rukomet, Španjolska, Island, austrija, Mađarska
...Island je također uz dosta problema bio bolji od Makedonije s 29:27 (14:11), a domaćin i europski prvak Danska je nadvisio Mađarsku 28:24 (14:11).

Bila je to peta uzastopna pobjeda Danaca na turniru i kolo prije kraja imaju dva boda više od Španjolske te su bolji u međusobnom susretu, pa protiv Islanda mogu igrati bez pritiska jer osigurali su prvo mjesto i polufinale. Za drugo mjesto u skupini i u polufinalu borit će se Španjolska i Island. U posljednjem kolu Island igra s Danskom, a Španjolska s Makedonijom.

Furija je, predvođena Aguinagaldeom koji je zabio osam golova, pobijedila autsajdere Austrijance, ali uz jako puno mučenja. Odlično je favorit ušao u utakmicu, no uskoro je bilo 8:8, a onda su Austrijanci čak i poveli 11:12. Španjolci su do kraja poluvremena nizom 3-0 stekli prednost 14:12, ali Austrija se nije predavala ni u nastavku te je često bila na dva gola zaostatka za svjetskim prvacima. U posljednjoj minuti rodila se prava drama, Weber je smanjio na 28:27, Španjolska nije iskoristila zadnji napad te su Austrijanci imali 10-ak sekundi za izjednačenje. Ipak, izveli su lošu akciju, a potom nisu iskoristil i deveterac dosuđen nakon isteka vremena.

Aguinagaldea je sa sedam golova pratio Joan Canellas Reixach, dok je kod Austrije najbolji bio Dominik Schmid sa šest golova.

U drugoj utakmici iste skupine Makedonci su otvorili s 0:4, ali Island je u 19. minuti došao na 7:7. U trećoj minuti drugog poluvremena bilo je 14:14, Island je potom stvorio četiri gola prednosti, da bi u završnici Makedonija još jednom došla na minimalan zaostatak, Kiro Lazarov je u posljednjoj minuti bio precizan za 28:27. Ipak, u zadnjoj akciji Jonsson je pogodio za konačnih 29:27.

Islanđane su do važnih bodova predvodili Asgeir Hallgrimsson i Gudjon Valur Sigurdsson s po šest golova, dok su u redovima Makedonije najefikasniji bili Kiril Lazarov sa sedam, te Goce Georgievski s pet golova.

Europski prvaci Danci igrali su u večernjem terminu i pobjedom nad Mađarima prva su momčad na turniru koja je osigurala plasman među četiri najbolje ekipe. Ujedno su osigurali i prvo mjesto u skupini.

Danci su rezultatski odmaknuli krajem prvoga i početkom drugoga poluvremena. Nakon što je u 21. minuti Danska povela s 11:10 uslijedio je četverominutni post. Onda je Mads Christiansen zabio za 12:10, a za 13:10 pogodio je Lindberg. Kad su se početkom nastavka Danci odvojili na pet golova razlike, Mađari više nisu uspjeli ozbiljno zaprijetiti.

Mikkel Hansen i Mogensen postigli su kod pobjednika po 5 golova.