EP u rukometu: Makedonija remizirala protiv Norveške

Kiril Lazarov, rukomet, EP u rukometu
U najboljoj utakmici na EP-u Makedonci su bili nadomak pobjedi, čime bi učinili uslugu Hrvatskoj. Makedonci su na poluvrijeme otišli sa četiri gola viška (17-13). U drugom dijelu Makedonci su održavali prednost od dva do pet golova razlike, da bi osam minuta prije kraja Norvežani uspjeli izjednačiti (28-28). Do kraja susreta igralo se gol za gol, ali na kraju je ipak Makedonija bila bliža pobjedi. Ostalo im je pola minute za posljednji napad, ali udarac Kirila Lazarova sekundu prije kraja Norvežani su uspjeli blokirati i ostalo je neodlučeno 31-31.

Tako su isčeznuli teoretski izgledi Hrvatske za plasman u polufinale, jer je Norveška morala ostati na šest bodova, a sada ih ima sedam. Večeras domaćin Poljska igra protiv Bjelorusije.

Kod Makedonije najbolji su bili Kiril Lazarov sa 11, te Dejan Manaskov sa 5 golova, dok je Borko Ristovski skupio 11 obrana. Norvešku su predvodili Kristian Bjornsen sa 6 i Magnus Jondal sa 5 pogodaka.