EP u rukometu: Danci lako s Austrijom, Norvežani namučili Španjolce

EP u Danskoj, drugi krug, rukomet, danska, Španjolska
Drugi krug Europskog prvenstva u Danskoj osigurali su danas Španjolska i Island iz skupine B te Danska iz skupine A.Španjolska je u skupini B s 27:25 (12:8) tek u samoj završnici uspjela slomiti otpor čvrste Norveške. Uoči zadnje četvrtine utakmice Norvežani su imali dva gola prednosti, a Furija je hvatala priključak, da bi u 54. minute Canellas iz sedmerca napokon donio izjednačenje svjetskim prvacima.

Isključenje Hansena osiguralo je Canellasu još jednu priliku iz sedmerca, koju je također iskoristio, a brojčanu nadmoć Španjolci su iskoristili za bijeg na dva pogotka viška, što su sačuvali do kraja.

Najbolji kod svjetskih prvaka i lidera skupine B bio je Victor Tomas s osam golova, a među Norvežanima se istaknuo vratar Ole Erevik s 18 obrana.U drugom večernjem dvoboju dana domaćin Danska je u krcatoj dvorani u Herningu u skupini A bez problema nadvisio Austrijance s 33:29 (18:12).

Austrija se držala samo u uvodnih 15-ak minuta, ali u 17. minuti Mollgaard je pogodio za prednost domaćina turnira 9:5, da bi šest minuta kasnije Mogensen zabio za 14:8. u nastavku ogleda Danci su sigurno držali rastojanje.

Mikkel Hansen je postigao devet golova iz 10 udaraca na gol, a kod Austrije Hermann je zabio pet.Rezultati susreta 2. kola prvog kruga Europskog prvenstva: