Bh rukometaši poraženi od Rusije s 32:23

Izabranici izbornika Dragana Markovića nisu uspjeli doći do prve pobjede u kvalifikacijama, nakon što su u prva dva meča zabilježili poraze od Austrije i Srbije te zauzimaju posljednje mjesto u grupi VII.

Izbornik Marković odlučio je Rusima suprotstaviti znatno izmijenjen, podmlađen sastav u odnosu na dosadašnje utakmice, koji je u prvom poluvremenu susreta koliko - toliko uspjevao parirati gostujućoj momčadi. Rusi su na kraju prvog poluvremena otišli na odmor s četiri gola prednosti (17:13).

Početkom drugog poluvremena reprezentacija BiH je pokazala dobru igru, ali Rusija je ubrzo stvorila visoku rezultatsku prednost jakom obranom i brzim kontra-napadima u kojima je prednjačio najbolji pojedinac susreta Timur Dibirov.

Dibirov je predvodio ekipu Rusije s devet postignutih golova, dok su u reprezentaciji BiH Vražalić, Milas i Savić postigli po četiri gola.

Uzvratni susret protiv Rusije BiH će igrati 7. travnja u Krasnodaru.