FOTO  Tavla kluba Zrinjski - Givova Mostar: Draženko Vučina pobjednik 5. Međunarodnog backgammon turnira

tavla, tavla klub Zrinjski, zadar, Draženko Vučina

... po međunarodnim turnirskim backgammon pravilima i po švicarskom sistemu sa 7 mečeva do 9 poena. Draženko je kao najbolji igrač dobio pehar i novčani iznos predviđen za prvaka.

Pred Vučine treba reći da je Edževit Salijević još jedan igrač TK Zrinjskog dana 21.05.2016. godine u Donjem Vakufu u hotelu Vrbas na 4.rejting turniru osvojio drugo mjesto. Turnir je igran po uobičajenim pravilima tradicionalne tavle.

Tavla klub Vatrogasac i ove godine je organizovao turnir za sve igrače tavla saveza. Podršku turnira je dao gradonačelnik Huso Sušić koji je i otvorio ovaj turnir. Na turniru je sudjelovao  81. igrač iz cijele Bosne i Hercegovine.

Prvo mjesto osvojio je Ejub Idrizović iz Jablanice, drugo mjesto je pripalo Edzevit Salijeviću iz Zrinjskog Mostar, a treće mjesto osvojio je Dževad Hindić TA-KO Konjic.