Široki, Jahorina i Prijedor u odabranom društvu djevojaka !

Makarska, odbojka
Grupa A, B, C i D po pet ekipa! U tri dvorane , kroz tri dana ,od 31.05 - 02.06, igranja po skupinama pa u nokaut sistemu dobit ćemo pobjednice najvećeg turnira do sad !

Čak 17 klubova, sa 20 ekipa će nastupati na ovogodišnjem turnir Pozdrav ljetu 2019! Velika je to pohvala Organizatoru koji svake godine podiže ljestvicu ozbiljnosti u organizaciji te time daje mogućnost ženskim odbojkaškim klubovima da odmjere snage sa drugim klubovima iz različitih zemalja. Ove godine klubovi stižu iz Slovenije, Crne gore, BiH i Hrvatske.

Sve utakmice će se igrati na dva dobivena seta do 25 i mogući treći do 15. Za razliku od prijašnjih utakmica i pravila, set završava kada ekipa osvoji 25 poena, što znači da se NE IGRA na dva razlike, kao inače. Isto pravilo vrijedi i za 3 set. Dobivena utakmica sa rezultatom 2:0 se boduje da 3 boda pobjedniku i 0 poraženom. Rezultat 2:1 donosi pobjednicama 2 a poraženoj 1 bod.

Četiri prvoplasirane ekipe će igrati polufinale i finale , što znači sveukupno 6 utakmica, dok će drugoplasirane ekipa iz skupina razigravati za poziciju od 5.-8.mjesta odnosno dvije najbolje 2. igraju za 5.mjesto a druge dvije,lošije, za 7.mjesto. Za raspored u skupini se uzima - bodovi, razlika setova , razlika poena. Na ovakav način je Organizator želio dodatno zakomplicirati susrete jer će svaki poen igrati VELIKU ulogu o plasmanu, obzirom na 4 utakmice u skupini.

Na isti način će treće, četvrto i peto - plasirane ekipe razigravati za plasman od 9- 16. odnosno od 17.-20.mjesta. Organizator se pobrinuo za LIVE STREAM susreta, rezultata koji će se moći pratiti u realnom vremenu na stranicama Sport Makarske te online poredan na tablicama.

Skupina A: ŽOK Šentvid 1 / Ljubljana, ŽOK Gimnazijalac / Kotor, ŽOK Šibenik, ŽOK Župa Dubrovačka, HOK Široki Brijeg. Skupina B: ŽOK Triglav / Kranj, ŽOK Šentvid 2 / Ljubljana, OK Makarska, ŽOK Prijedor / BiH, ŽOK Knin. Skupina C: ŽOK Tabor 1 / Ljubljana, ŽOK Šibenik 91, ŽOK Grosuplje / Slovenija, ŽOK Dubrovnik, ŽOK Vodice 2. Skupina D: ŽOK Galeb / Bar, ŽOK Tabor 2 / Ljubljana, ŽOK Vodice 1, OK Jahorina - Pale / BiH, ŽOK Kaštel Lukšić.

9:00 T1 - ŽOK Šentvid 1 : ŽOK Šibenik, T2 - ŽOK Tabor 1 : ŽOK Šibenik 91

10:00 T1 - ŽOK Gimnazijalac : HOK Široki brijeg, T2 - ŽOK Grosuplje : ŽOK Dubrovnik

11:00 T1 - ŽOK Široki brijeg : ŽOK Župa Dubrovačka, T2 - ŽOK Šibenik 91 : ŽOK Vodice 2

12:00 T1 - HOK Široki brijeg : ŽOK Župa Dubrovačka, T2 - ŽOK Vodice 2 : ŽOK Dubrovnik

15:00 T1 - ŽOK Gimnazijalac : ŽOK Šibenik, T2 - ŽOK Grosuplje : ŽOK Šibenik 91

16:00 T1 - ŽOK Gimnazijalac : ŽOK Župa Dubrovačka, T2 - ŽOK Šibenik 91 : ŽOK Dubrovnik

13:00 T1 - T2 razigravanje za 3.mjesto i FINALE

Rezultate uživo možete pratiti na našim stranicama, radio emisiju na www.radiomakarska.com, svakako dana turnira u 9.30 h te u 13.15h, kao i LIVE STREAM na youtube kanalu Sport Makarske, ovisno o tehničkim mogućnostima dvorane.