Roland Garros: Čilić u drugom kolu, predaja Dodiga

Marin Čilić, umag, Marin Čilić, ATP, suspenzija, Pariz, Marin Čilić, tenis, ATP Zagreb, tenis, ATP Zagreb, Marin Čilić, ATP Delray Beach, Marin Čilić, tenis, Marin Čilić, ATP Barcelona, Marin Čilić, Marin Čilić, Roland Garros, tenis, Ivan Dodig, Marin Čilić, Wimbledon, tenis, Marin Čilić, tenis, Novak Đoković, Marin Čilić, umag, tenis, Marin Čilić, US Open, tenis, ATP, Marin Čilić, tenis, tenis, tenisač, Marin Čilić, ATP Basel, Marin Čilić, ATP Ženeva , Marin Čilić, tenis, tenisač
U prvom kolu Čilić je pobijedio Španjolca Pabla Andujara sa 6:0, 6:3, 7:6 (6) nakon dva sata i deset minuta igre. Nakon lako dobivena prva dva seta, problemi za Čilića uslijedili su u trećem setu koji je trajao gotovo 70 minuta.

Naš tenisač za pobjedu je servirao 13 aseva i realizirao 68 posto poena na prvom servisu, suparniku je uzeo pet puta servis, a svoj je izgubio samo jednom. Bio je ovo njihov treći međusobni susret i druga Čilićeva pobjeda protiv trenutačno 78. tenisača svijeta.

U drugom kolu Čilića čeka bolji iz ogleda između Slovaka Miloslava Mečira, 211. tenisača svijeta, i Nijemca Tobiasa Kamkea koji je 106. na ATP ljestvici.

Nažalost, bez drugog kola ostao je Ivan Dodig koji je predao meč Španjolcu Marcelu Granollersu kod rezultata 2:2 u prvom setu. Zbog ozljede ramena Dodig je ranije otkazao nastup u paru s Brazilcem Marcelom Melom.