Marin Čilić u 3. kolu Wimbledona

Marin Čilić, umag, Marin Čilić, ATP, suspenzija, Pariz, Marin Čilić, tenis, ATP Zagreb, tenis, ATP Zagreb, Marin Čilić, ATP Delray Beach, Marin Čilić, tenis, Marin Čilić, ATP Barcelona, Marin Čilić, Marin Čilić, Roland Garros, tenis, Ivan Dodig, Marin Čilić, Wimbledon, tenis, Marin Čilić, tenis, Novak Đoković, Marin Čilić, umag, tenis, Marin Čilić, US Open, tenis, ATP, Marin Čilić, tenis, tenis, tenisač, Marin Čilić, ATP Basel, Marin Čilić, ATP Ženeva , Marin Čilić, tenis, tenisač
Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić plasirao se u 3. kolo najvećeg svjetskog turnira Wimbledona, on je u 2. kolu nadigrao Austrijanca Andreasa Haider-Maurera sa 3-6, 6-1, 6-4, 6-4 u susretu koji je trajao dva sata i 12 minuta.
Bio je ovo drugi međusobni susret Čilića i Haider-Maurera, a naš je igrač uzvratio Austrijancu za poraz u četvrtfinalu turnira u Beču 2010. godine.
Haider-Maurer je odlično krenuo u dvoboj, poglavito na reternu gdje je u prvom setu stvarao probleme Čiliću. Naš je igrač u šestoj igri uspio spasiti 15-40, ali u osmoj se nije upio izvući, te je Austrijanac iskoristio svoju ukupno četvrtu priliku za »break« kojom je poveo sa 5-3. U sljedećem gemu Čilić je stigao do 15-40 i prilike za povratak u prvi set, ali Haider-Maurer se uspio izvući odličnim servisima i tu dionicu igre riješiti u svoju korist.
No, u drugom setu Čilić je zaigrao bolje kako na svom početnom udarcu tako i na reternu, te je čak dva puta oduzimao servis Haider-Maureru ostavivši Austrijanca bez osvojenog poena. Čiliću je bila pogtrebna samo 21 minuta za poravnanje rezultata.
Kako je zaključio drugi set, Čilić je započeo i treći oduzevši servis Haider-Maureru u prvoj igri te dionice. Ispostavilo se da je to bio jedini »break« u trećoj dionici koji je omogućio Čiliću vodstvo od 2-1.Ključnim gemom u četvrtom setu pokazao se onjaj kod rezultata 1-1 kada je Čilić još jednom oduzeo servis Haider-Maureru. Kod vodstva 4-2 naš je igrač imao priliku za još jedan »break«, ali je propustio 0-40, dok je kod vodstva 5-3 imao tri meč-lopte na servis Austrijanca koje nije uspio realizirati. Ipak, kada je servirao za meč bez problema je završio posao.
U 3. kolu Čilić će igrati protiv pobjednika susreta između Čeha Tomaša Berdycha i Australca Bernarda Tomića.
Rezultati susreta s najvećeg svjetskog teniskog turnira Wimbledona igranih u srijedu:
TENISAČI, 2. KOLO:
Sergij Stahovski (Ukr) - Ernests Gulbis (Lat/12) 6-4, 6-3, 7-6 (5)
Jeremy Chardy (Fra) - Marinko Matošević (Aus) 6-7 (5), 7-6 (7), 7-6 (9), 4-6, 7-5
Andy Murray (VB/3) - Blaž Rola (Slo) 6-1, 6-1, 6-0
Kevin Anderson (JAR/20) - Edouard Roger-Vasselin (Fra) 7-6 (0), 1-6, 6-3, 6-4
Grigor Dimitrov (Bug/11) - Luke Saville (Aus) 6-3, 6-2, 6-4
Oleksandr Dolgopolov (Ukr/21) - Benjamin Becker (Njem) 6-7 (4), 7-6 (0), 6-3, 6-4
Roberto Bautista (Špa/27) - Jan Hernych (Češ) 7-5, 4-6, 6-2, 6-2
Leonardo Mayer (Arg) - Marcos Baghdatis (Cip) 7-6 (4), 4-6, 6-1, 6-4
Fabio Fognini (Ita/16) - Tim Puetz (Njem) 2-6, 6-4, 7-6 (6), 6-3
Andrej Kuznjecov (Rus) - David Ferrer (Špa/7) 6-7 (5), 6-0, 3-6, 6-3, 6-2
MARIN ČILIĆ (HRV/26) - Andreas Haider-Maurer (Aut) 3-6, 6-1, 6-4, 6-4