Marin Čilić ostao bez četvrtfinala, Murray bolji u tri seta

Marin Čilić, Marin Čilić, Marin Čilić, tenis, Marin Čilić, tenis, Marin Čilić, tenis, Marin Čilić, Davis cup, Marin Čilić, US Open, Marin Čilić, tenis, Marin Čilić
Bio je ovo njihov šesti meč u karijeri i peta pobjeda Britanca. Jedini Čilićev uspjeh u tim ogledima ostaje onaj s US Opena 2009. godine, piše jutarnji list.

Borba u četvrtak je trajala dva sata i sedam minuta, no u odlučujućem setu i nije bilo prave neizvjesnosti. Hrvatski tenisač je ostao bez snage, a ponajprije odgovora kako igrati na suparnički servis. U toj dionici je osvojio dva poena od 22 na servis suparnika.

U prvom su setu obojica tenisača propuštala šanse prije odluke u tie-breaku. Čilić je napravio break za 3-2, te je propustio servis za set kod 5-4. Murray je, pak, odmah nakon izgubljenog servis kod 2-2 ispustio 0-40 za povratak, ali se zato od minusa 3-5 vratio do vodstva 6-5 i tada propustio jednu set-loptu.

U tie-breaku je, pak, Čilić imao 4-0 samo da bi Škot došao do 5-4. U dramatičnoj završnici Murray je bio za potez bolji, te je dobio trinaestu igru sa 8-6.

Drugi set je ponudio konstantniju i jaču igru Čilića, pa je tako hrvatski tenisač u toj dionici imao čak 20 izravnih poena, naspram tek pet Murrayja. Do breaka je došao kod 3-2 kada je realizirao četvrtu break-šansu u tom gemu. Nakon toga je suvereno držao svoj servis i time zakoračio u treći set.

Ipak, u njemu se vrlo brzo našao u problemima iz kojih do kraja nije pronašao izlaz. Kod 2-1 za Murrayja je Čilić izgubio četiri poena zaredom na svoj servis i četvrti igrač na svijetu je došao u komotnu poziciju, odnosno vodstvo 3-1.

Do kraja meča je Čilić u tri servis gema Murrayja osvojio - nula poena!