Marin Čilić ispao u trećem kolu Rio de Janeira

Marin Čilić, Marin Čilić, tenis, Marin Čilić, Marin Čilić, tenis, Marin Čilić, tenis, tenis, Marin Čilić, Marin Čilić, tenis
... u nastavku meča sa 6-3, 7-6 (8) bio je Francuz Gael Monfils.

Monfils nije imao težak posao, slavio je u nastavku meča koji je prekinut dan ranije zbog jake kiše pri rezultatu 7-7 u ‘tie-breaku' drugog seta.

Čilić nije dobro počeo meč protiv Monfilsa, 39. tenisača svijeta. U prvom je gemu izgubio servis, a onda je je to ponovio u petom i devetom gemu.

Monfils je u šestom gemu drugog seta došao do novog ‘breaka' i vodstva od 4-2, no tada je Čilić u sljedećem gemu ostavio Francuza bez poena, a potom spasio ‘break' loptu i izjednačio na 4-4. Iako je imao dvije prilike ponovno oduzeti servis Monfilsu, Čilić je ipak izgubio deveti gem, a u desetom kod 0-30 došao na dva poena od poraza. Ipak, nizom od četiri poena hrvatski je tenisač ostao u igri za preokret. u tie breaku je na kraju ipak bio bolji francuski tenisač.

Monfils je servirao osam aseva, a Čilić dva i Monfils je osvojio više poena na prvom servisu (76 naprama 66).

Ovo je bio njihov treći međusobni ogled i treća pobjeda francuskog tenisača.