Karlović za pola sata do finala Memphisa, za naslov protiv branitelja naslova Nishikorija

Ivo Karlović, ATP Basel, Ivo Karlović, Ivan Dodig, tenis, ATP Zagreb, tenis, Ivo Karlović, hrvatski sraz, ATP Memphis, Ivo Karlović, tenis, Ivo Karlović, ATP Memphis, tenis, Ivo Karlović, tenis, finale, ATP Miami, Ivo Karlović, tenis, Ivo Karlović, ATP Duesseldorf, tenis, Ivo Karlović, Roland Garros, tenis, Ivo Karlović, tenis, ATP Bogota, ATP, Bogota, ATP Bogota, Ivo Karlović, Ivo Karlović, tenis, Div sa Šalate, Ivo Karlović, tenis, Ivo Karlović, tenis, ATP, tenis, tenisač, Ivo Karlović, ATP Newport, Ivo Karlović, Roland Garros, tenisač, Ivo Karlović, ATP turnir, Ivo Karlović, US Open, Ivo Karlović, Ivo Karlović, Davis cup, Ivo Karlović, tenis, Ivo Karlović, tenis, Ivo Karlović, tenis, Ivo Karlović, Australian Open, Ivo Karlović, ATP
Za samo pola sata igre Ivo Karlović plasirao se u finale ATP turnira u Memphisu. U dvoboju tenisača koji su prvi put igrali polufinale ovog turnira Karlović je osvojio prvi set 6:1, nakon čega mu je četvrti nositelj Yen-Hsun Lu predao zbog ozljede vrata.

Do tog je trenutka Karlović zabio sedam asova i na svojem servisu izgubio samo jedan poen. Osvojio je točno dvostruko više poena od suparnika (34-17).

Karlović se tako u finale plasirao bez izgubljenog servisa u četiri ovotjedna meča. Plasmanom u finale napredovat će s 80. na otprilike 57. mjesto, a eventualni naslov donio bi mu povratak u Top 50, gdje se nije našao od ožujka 2012. godine.

34-godišnji Zagrepčanin u finalu će igrati protiv prvog nositelja i branitelja naslova Keija Nishikorija, kojeg je svladao u oba prethodna međusobna dvoboja. 2012. godine u Davis Cupu Karlović je slavio 6:4, 6:4, 6:3, a godinu dana kasnije u Delray Beachu Japanac mu je predao pri zaostatku 5:4 u prvom setu.

Karlović je u svojoj dosadašnjoj karijeri igrao osam finala i osvojio pet naslova. Posljednji se put naslovom pobjednika okitio prošle godine u Bogoti.