Ivan Dodig u drugom kolu Wimbledona

Rezultat uoči predaje bio je 4:6, 6:7 (6), 7:6 (3), 6:3 i 2:1. Dodig je preokrenuo zaostatak 0:2 u setovima i došao do odlučujuće, pete dionice, te je predajom 16. nositelja Kohlschreibera postao treći Hrvat u drugom kolu Wimbleodna, nakon Marina Čilića i Mirjane Lučuć-Baroni.

Dodig je izgubio prvi set nakon samo 35 minuta i nakon što mu je Nijemac uzeo dva puta servis no u drugom setu u dosta izjednačenoj borbi izgubio je tek poslije tie-breaka, koji je završio sezultatom 8-6 u korist Nijemca.

Ključ preokreta i najveća opasnost od poraza bio je u tie-breaku trećega seta, koji je hrvatski tenisač dobio sa 7-3. Četvrti set bio je u znaku žestoke borbe i break-prilika na obje strane, a kod 4:3 Dodig je uspio suparniku oduzeti servis. Oduzeo je Kohlschreiberu servis i na početku petoga seta, a ovaj je potom predao meč.U drugom kolu Dodig igra protiv mladog Amerikanca Denisa Kudle.