Hercegovac Marin Čilić izborio finale u Queen's Clubu

tenisač, ATP, Marin Čilić, Marin Čilić, Borna Ćorić, tenis, ATP, tenis, Marin Čilić, Marin Čilić, pomoć, Marin Čilić, Marin Čilić, rim, Marin Čilić, Marin Čilić, US Open
Marin je u polufinalu pobijedio Luksemburžanina Gillesa Müllera, prošlotjednog pobjednika turnira Hertogenboschu, sa 6:3, 5:7, 6:4. Međugorac će ponedjeljak biti šesti igrač svijeta!

U prvom setu Marin je suparniku oduzeo servis u šestom gemu iskoristivši drugu 'break' loptu. Naš je tenisač zaprijetio i u osmom gemu, ali je Muller spasio obje 'break' prilike. Marin je i početkom drugog seta pritisnuo Gillesa, ali u treće gemu nije iskoristio čak tri 'break' lopte.

Luksemburžanin je za razliku od našeg tenisača iskoristio šansu u 12. gemu, dobio je tri 'break' prilike te je drugu iskoristio. Drugi set je osvojio sa 7:5. Marin je u odlučujućem setu čekao svoju priliku i iskoristio je.

U sedmom je gemu oduzeo servis suparniku te osvojio treći set sa 6:4. Čilić će u finalu igrati protiv pobjednika susreta Dimitrov - Lopez.