Fenomenalni Čilić se poigrao sa Chardyjem i ušao u četvrtfinale!

Marin Čilić, Marin Draganja, Davis cup, Marin Čilić, Željko Krajan, tenis, tenis, Marin Čilić, Andy Murray, ATP Peking, Marin Čilić, moskva, tenis, Davis cup, Srbija, Hrvatska zemlja, tenis, masters, London, skupina, Marin Čilić, masters, Marin Čilić, tenis, sportaš godine, Marin Čilić, Australian Open, otkaz i otpust, Marin Čilić, ATP ljestvica, Borna Ćorić, tenis, Marin Čilić, Marin Čilić, Marin Čilić, Stuttgart, Marin Čilić, tenisač, Marin Čilić, wimbledon 2014, Marin Čilić, tenisač, tenis, Wimbledon, Marin Čilić, ATP, Marin Čilić, US Open, tenis, Marin Čilić, US Open, Marin Čilić, tenis, Marin Čilić, Ivo Karlović, Borna Ćorić, tenis, Marin Čilić, Marin Čilić, Goran Ivanišević, Borna Ćorić, Marin Čilić, Ivan Dodig, ATP, Australian Open, Marin Čilić, Marin Čilić, tenisač, tenis, hrvatski teniseri, tenisač, Marin Čilić, ATP Marseille, Marin Čilić, tenis, ATP Marseille, Marin Čilić, Davis cup, tenis, Marin Čilić, Borna Ćorić, ATP Masters
Trebalo mu je dva sata i 29 minuta za pobjedu, što je skoro dva sata manje nego protiv Mihaela Kukuškina.

Vidjelo se da pršti od samopouzdanja, već u prvom setu nametnuo se žestoko, nije to bio onaj povučeni Marin iz prošlih nekoliko mjeseci nego onaj Marin otprije godinu dana, kad je osvojio prvi Grand Slam u životu. Kod 3:2 došao je do breaka i nije propustio priliku.

Ipak, malo je "zaškripilo" u drugom setu i sad je on kod 2:3 ostao bez servisa, a potom i bez još jednog. Bilo je to dovoljno da Chardy osvoji set i ponada se da će nešto napraviti. Grdo se prevario.

Samo je razljutio Marina i u trećem setu, uz oprezniju igru došli su do tie breaka. No niti u jednom trenutku nije bilo upitno tko će osvojiti set. To kao da je bila taktika, umoriti Francuza, pripremiti se za konačni udarac i ništa ne prepustiti slučaju. Upalilo je.

U četvrtom setu Chardy nije znao gdje mu je glava. Gubio je servis za servisom i nakon 27 minuta igre naš najbolji tenisač imao je 5:0! Dozvolio je protivniku jedan počasni meč i slavio u posljednjem setu meča kao i protiv Kukuškina - sa visokih 6:1!