Čilić u četvrtfinalu ATP Zagreba

Marin Čilić, umag, Marin Čilić, ATP, suspenzija, Pariz, Marin Čilić, tenis, ATP Zagreb, tenis, ATP Zagreb, Marin Čilić, ATP Delray Beach, Marin Čilić, tenis, Marin Čilić, ATP Barcelona, Marin Čilić, Marin Čilić, Roland Garros, tenis, Ivan Dodig, Marin Čilić, Wimbledon, tenis, Marin Čilić, tenis, Novak Đoković, Marin Čilić, umag, tenis, Marin Čilić, US Open, tenis, ATP, Marin Čilić, tenis, tenis, tenisač, Marin Čilić, ATP Basel, Marin Čilić, ATP Ženeva , Marin Čilić, tenis, tenisač
Na početku dvoboja naš je igrač propustio nekoliko prilika za oduzimanje servisa Lajoviću, ukupno šest u prva četiri servis-gema srpskog igrača, a to mu se umalo osvetilo kod rezultata 4:4 u prvom setu. Naime, kod tog je rezultata Lajović stigao do svoje prve break-lopte, srećom nije je iskoristio. U sljedećem gemu Čilić je napokon oduzeo servis Lajoviću, a samim time i osvojio prvi set. U tome mu je uvelike pomogao srpski igrač, koji je na set-loptu napravio dvostruku servis pogrešku.

Početkom drugog seta Čilić je morao spašavati još jednu break-loptu Lajovića, a nakon toga je odmah uspio oduzeti servis suparniku. Lajović je opet počastio Čilića napravivši dvostruku pogrešku na break-loptu. Kod rezultata 4:1 Čilić je imao priliku za dvostruki break, a nakon što je nije iskoristio dvoboj se nepotrebno zakomplicirao.

Naime, našem igraču je u sljedećem gemu neobjašnjivo pala koncentracija, napravio je nekoliko vezanih pogrešaka i omogućio Lajoviću povratak u dvoboj. Ipak, kod rezultata 6:5 dobro je pritisnuo srpskog igrača u trenucima kada je ovaj servirao za ostanak u meču, te mu oduzeo servis i stigao do pobjede.

U četvrtfinalu će Čilić igrati protiv boljeg iz susreta između preostala dva hrvatska igrača na Zagreb Indoorsu, Ivana Dodiga i Ive Karlovića.