Australian Open: Dodig u pet setova porazio Karlovića

Ivan Dodig, tenis, Ivan Dodig, tenis, Ivan Dodig, tenis, ozljeda, Ivan Dodig, Damir Džumhur, Ivan Dodig, PBZ Zagreb Indoors, tenis, Ivan Dodig, maja dodig
Hrvatski je okršaj Međugorac, trenutačno 81. igrač ATP ljestvice, dobio 6-4, 3-6, 6-7(5), 6-4, 6-4 preokrenuvši vodstvo 73. igrača svijeta nakon trećeg seta. Meč je trajao nepuna tri sata (177 minuta), točno do ponoći.

U drugom će kolu Dodig, koji je ponovio plasman u drugo kolo iz prošle sezone, kada je prvi put nastupio u Melbourne Parku, igrati protiv trećeg nositelja, Srbina Novaka Đokovića, od kojeg je izgubio 6-1, 6-4 u njihovu jedinome dosadašnjem međusobnom meču, odigranom u prvom kolu ATP turnira u Marseilleu 2008. godine.

U hrvatskom derbiju prvog dana prvog Grand Slama u godini Karlović je zabio 48 aseva naprama Dodigovih 10, te je - računajući servis - zabio 96 winnera naspram Dodigovih 20.

Svejedno je Dodig dobio više poena (146-138), te je uspio čak u trima navratima breaknuti najubojitijeg servera na svijetu. Koliko je dobro igrao dokazuje da si je stvorio osam takvih mogućnosti. S druge strane, Karlović je oduzeo Dodigu servis samo jednom, u drugom gemu drugog seta, nakon čega je otišao na 3-0 vodstvo koje je zadržao do kraja (6-3) izjednačivši na 1-1.

U prvom je setu Dodig oduzeo suparniku servis u idealnom trenutku: 9. gemu. Odmah potom odservirao je za set (6-4).

Imao je Međugorac priliku dobiti tie-break trećeg seta, ali nije uspio sačuvati prednost minibreaka iz trećeg poena te kasnije 4-1 vodstvo. U osmom je poenu Karlović najprije izjednačio vrativši minibreak, te došao potom do prve set-lopte na 6-5. Iskoristio ju je odmah na Dodigovu sljedećem servisu.

Po istom scenariju kao i u prvoj dionici meča, Dodig je "ukrao" servis-gem Karloviću u devetom gemu četvrtog seta za povratak u meč (6-4). Vezao je tom prilikom četiri gema zaredom (od 4-4 u četvrtom do 2-0 u petom setu), te time, sačuvavši prednost do kraja, nanio Karloviću prvi poraz na startu Australian Opena od 2007. godine.

Pitanje je, međutim, koliko će u drugom kolu moći protiv Đokovića, koji je u prvom kolu deklasirao Marcela Granollersa, 42. tenisača svijeta, 6-1, 6-3, 6-1, pokazavši fantastičnu i raznovrsnu igru.