ATP Queen's Club: Poraz Čilića

ATP Zagreb, tenis, Marin Čilić, Ivan Dodig, Marin Čilić, ATP Rotterdam ABN Amro, finale, Edouard Roger-Vasselin, francuz, Marin Čilić, tenis, ATP Miami, Marinko Matošević, Marin Čilić, tenis, tenis, London, masters, Ivan Dodig, Marin Čilić, hrvatski teniseri, tenis, Marin Čilić, Ivan Dodig, Borne Ćorić, zadar, Davis cup, Marin Čilić, Ivan Dodig, Marin Čilić, Andy Murray, Marin Čilić, tenis
Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić nije se uspio plasirati u 2. kolo ATP turnira u londonskom Queen's Clubu, bolji od njega je u susretu 1. kola bio Australac hrvatskih korijena Marinko Matošević sa 6-4, 6-4 nakon sat i 17 minuta igre.

Bio je ovo četvrti međusobni susret Čilića i Matoševića i prva pobjeda australskog igrača rođenog u Jajcu.

U oba seta kobnom po Čilića pokazala se peta igra, jer je u oba navrata upravo kod rezultata 2-2 izgubio svoj servis, a to su ujedno bili i jedini »breakovi« u susretu.

Čilić je svaki put imao po jednu priliku za povratak izgubljenog servisa, u prvom setu kod zaostatka 2-3, a u drugom kod 3-4, no nije uspio iskoristiti činjenicu što Matošević u tim gemovima nije uspijevao ubaciti prve servise.

Porazom u 1. kolu ovogodišnjeg Queen'sa, Čilić će pokvariti plasman na sljedećoj ATP ljestvici jer je prošle godine na ovom turniru igrao u finalu.